W KRAINIE BAŚNI BRACI GRIMM
W listopadzie dzieci na całym świecie zarówno w szkołach, jak i przedszkolach biorą udział w obchodach Dnia Postaci z Bajek. To właśnie z tej okazji 19 listopada nauczycielka języka niemieckiego Joanna Hassa-Jachimecka przygotowała lekcję pt. W krainie baśni braci Grimm, w której uczestniczyli uczniowie klasy 1a.
Przebrana za czarownicę nauczycielka, zapoznała pierwszoklasistów z życiem i twórczością Jakuba i Wilhelma Grimm.
Nasze pierwszaki okazały się być prawdziwymi znawcami bajek i baśni sławnych braci. Na zakończenie lekcji nauczycielka przeprowadziła quiz, w którym wszyscy uczniowie wykazali się świetną pamięcią i wiedzą. Potrafili wymienić tytuły i bohaterów, znali fabułę oraz zakończenie baśni braci Grimm.